Avalanche Photodiode

1550nm-APD

1550 nm APD, 230 / 500 um active area

InGaAs APD for the 1550 nm eye-safe window, used where lower atmospheric loss and eye safety both matter.

1550 nmDalga boyu
Ceramic LCC avalanche photodiode shown both ways up: the chip under its window on one face, four gold pads on the other
Ceramic LCC package Kılıf fotoğrafı. Kılıf bu ailede ortaktır; çip, kaplaması ve değerleri modele göre değişir.

Tahmini menzil

Menzil tahminleri darbeli verici parçalar için geçerlidir. Bu cihaz yukarıdaki kendi parametreleriyle tanımlanır.

Bu sayfadaki her parametre üreticinin veri sayfasından aktarılmıştır.

1550nm-APD specification

Şartnameler - 1550nm-APD
Response spectrum900 - 1700 nm
Wavelength1550 nm
Active diameter230 / 500 um
Responsivity9.5 A/W @ M=10
Response time1.0 ns
Dark current5.0 nA @ M=100
Total capacitance1.5 pF @ M=100
Optimum gain100
Reverse breakdown voltage40 - 70 V
Voltage temp. coefficient0.15 V/C
Optical filter1550 nm band-pass
PackageLCC / TO
Operating temperature-40 to +85 C
Storage temperature-55 to +125 C

Öne çıkan özellikler

  • Responsivity 9.5 A/W @ M=10
  • Response time 1.0 ns
  • Active diameter 230 / 500 um
  • Optimum gain M = 100
  • Breakdown voltage 40 - 70 V
  • Temperature coefficient 0.15 V/C
  • 1550 nm band-pass

Bu parça şu uygulama sökümlerinde kullanılır:

Tipik uygulamalar

  • Laser rangefinder receivers
  • LiDAR receive channels
  • Optical time-of-flight measurement
  • Low-light optical detection

Bu veri sayfasıyla hesaplayın

Aşağıdaki her hesaplayıcı bu parçanın kendi değerleri önceden doldurulmuş olarak açılır - darbe enerjisi, tepe güç, dalga boyu, darbe genişliği, görev çevrimi ve tekrar hızı, alanların istediği birimlerde.

Bu parça özel bir konfigürasyonda mı gerekiyor?

Fiber pigtail, hızlı eksen kolimasyonu, uyumlu sürücü kartı veya filtreli alıcı - yapıyı anlatın, ona göre fiyat verelim.

Bir mühendise sorun